refleksologia

Masaż nóg oraz refleksologia Refleksologia & masaż nóg

Tajska refleksologia stóp (nuad thao) stanowi część tradycyjnej medycyny tajskiej (podobnie jak masaż nuad bo’rarn, który wykonuje się na osobie ubranej i który obejmuje całe ciało), na którą silny wpływ wywarły medycyna chińska i ajurweda.  Tajski masaż stóp i refleksologia to wspaniała synteza tradycyjnych technik wykorzystywanych w Azji, jest masażem wykonywanym na krześle lub łóżku do masażu. Mieszanka kremu z olejkami nakładana jest na stopy i nogi aż do kolan. Drewniana pałeczka pozwala dotrzeć do głębiej położonych stref. Bardzo relaksująca i skuteczna, metoda ta poprawia ogólny stan zdrowia i przywraca dobre samopoczucie. Dzieje się tak poprzez równoważenie energii, pobudzenie krążenia krwi i limfy.
Tajski masaż stóp poprzez działanie na strefy refleksologiczne doskonale wpływa na centralny system nerwowy. Usuwa uczucie „ciężkich nóg” i poprawia sen. Korzystnie wpływa na procesy trawienne oraz wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn. Refleksologiczny masaż stóp polecamy w każdym wieku. Wiele korzyści przynosi ludziom starszym, przede wszystkim cierpiącym na artretyzm lub bóle reumatyczne. Dlatego też jest doskonałą terapią dla ludzi młodych, którzy cierpią na stres i depresje.
Masaż nóg jest wspaniałym sposobem na odpoczynek i zrelaksowanie się po stresującym dniu oraz na zmniejszenie napięcia emocjonalnego dlatego zapraszamy. Nasz gabinet masażu tajskiego i balijskiego Bielsko Biała czeka na Państwa.
Naszym zdaniem, masaż nóg to idealny masaż po wyprawie na narty w kurortach typu Szczyrk, Ustroń czy Wisła!  Bielsko Biała to idealne miejsce na wycieczkę w czasie urlopu. Możemy oddać się tu chwili odpoczynku i relaksu w salonie masażu tajskiego Khaithai.
Sprawdź szczegółowy opis innych masaży, a wśród nich Tajski masaż klasyczny, autorski masaż KhaiThai, masaż balijski.